kartal diş hekimi

Kartal Diş Doktoru

Günümüzde sağlığımızı tehdit eden o kadar çok etken var ki, cilt sağlığımız, ruh sağlığımız, göz sağlığımız, kulak burun boğaz, iç organlar, eklemler ve hepsinin başında gelen ağız ve diş sağlığı için Kartal Diş Hekimi kadrosu ile SEZGİ DİŞ İstanbul’un bu alanda önemli merkezlerinden biridir. Kişi sağlıklı olduğu oranda öz güvenlidir. Bu sarsılmaz güvenin oluşmasında en önemli etkenlerin başında da diş sağlığı gelmektedir.Vücudumuza giden bütün besinleri ağız yoluyla alıyoruz doğal olarak da dişlerimizle öğütüyoruz ,yararlı veya zararlı her şey… Düşünelim bir kez dişleri sağlıksız birinin durumunu. Ağzını açmaya korkar. Konuşurken hep dişlerini saklamak zorunda kalır. Bir de buna koku eklenince hayat kendisi ve çevresindekiler için çekilmez olur. Artık günümüzde diş sağlığı ve diş hekimliği oldukça önemli gelişmeler kaydetmiştir. Dünya da diş ve diş sağlığı için çok önemli bütçeler ayrılmakta. Bir zamanlar sadece belli bir kesime hitap ettiği düşünülen diş sağlığı ve diş estetiği günümüzde her vatandaşın ulaşabileceği boyutlara gelmiştir.

Bembeyaz dişler mutlu olmanın en önemli adımıdır diye düşünüyorum. Eğer kişi konuşmaktan çekinmiyorsa, karşısındakini rahatsız etmek gibi bir düşünceye kapılmıyorsa bunun ilk adımı diş sağlığı ve diş hekimliğinden geçmektedir. Hele hele karşısındakini etkilemeyi düşünen bir konuşmacı, politikacı ya da karşı cinse kompliman yapmak isteyen biri için dişlerin bakımlı, sağlıklı ve göze hoş görünür olması çok önemli bir güven kaynağıdır. Kartal Diş Doktoru bu konuda daima yardıma ve öz güven sorununu ortadan kaldırmaya en hazır kurum olmuştur. Diş deyip geçmemek gerek. Düşünelim bir kere sindirim sistemimizden tutunda kilo durumumuza, mide sağlığımızdan böbreklerimize kadar vücut mekanizmamızın dış ortamdan alınan her türlü besini öğütmesi, parçalaması ve sindirimi dişler sayesinde olmaktadır. İyi bir diş sağlığından yoksun kişilerde sosyal fobilerden tutunda çeşitli marazi rahatsızlıklara rastlanmaktadır. Besinlerimizi yeterli düzeyde öğütemememiz, hem damak zevkinin hem de beslenme ihtiyacımızın yerinde ve tam olarak karşılanamaması anlamına gelmektedir. Bu durumun da doğal sonucu olarak sağlığımız bozulur. Beden sağlığımızın bozulması beraberinde ruh sağlığımızın bozulmasını da getirecektir. Bedenen ve ruhen sağlık sorunu da hayatı çekilmez kılacaktır.

Özgüven başarının ve mutluluğun ilk adımıdır. Zincirleme etkisi olan bir yapıdır. Dişlerimiz sağlıklı ise hayata bakışımız değişecek bu, başarıyı ve de doğal olarak mutluluğu da beraberinde getirecektir. Yani bu domino etkisinin ilk taşı dişlerdir. Dişler sağlıklı ise gülüşler güzel olur ve de doğal olarak hayat kalitemiz daha yüksek olacaktır. İşte bütün bunların olabilmesi iyi bir diş sağlığı merkezine ve doğal olarak ta iyi bir diş tabibine ihtiyacımız var. Özgüven ve diş sağlığı arasındaki ilişkiyi anlatmaya çalıştığım bu yazımda belki de bir çoğumuzun farkında olmadığı ama hayatımızı çok derinden etkileyen bir konuya dikkat çekmeye çalıştım. Umarım başarılı olurum. Kartal Diş Hekimi bu alanda yetişmiş kadrosu, profesyonel iş anlayışı ve yaklaşımı içinde olan ve hepsinden önemlisi insana değer veren bunu da ön plana çıkartmış bir kurumdur. Unutmayalım ki diş sağlığı bir çok sağlık sorunumuzun sebebi de çözümü de olabilir. Sağlıklı kalın.

Türkiyenin  diğer ülkelere göre sigara tüketimi ilk üçe listeye girebilecek kapasitede yüksektir. Sigaranın ünsan hayatına birçok farklı açıdan zararları vardır.

1 – Kesenize : Günlük 1 paket sigara tüketen birey aylık ortalama 300 tl yıllık 3600 tl gibi uçuk bir rakamı duman olarak havaya üflemekte gelir seviyesini minimum dereceye çekmektedir. Sigaraya verilen  parayla 1 yılda  ailecek güzel bir tatil 5 yılda güzel bir otomobil yada 30 yılda bir ev sahibi olunabilir evet sanki bir şaka gibi görülse de sizin ezeli düşmanınıza ödediğiniz rakamlar ve matematiği ortadadır.

2- Sağlığınıza : Sigara tüketen bir bireyin sigara kullanmayana kıyaslandığında akciğer kanseri olma riski %90 seviyesindedir. İnanılmaz rakamlar ödeyerek kendi sağlığınıza kendi ellerinizle yavaş yavaş zarar vermektesiniz Peki neden ?

3- Dış Görünüşünüze :  İnsan vücudunda kötü bir koku, tat alma duyusundaki zayıflık ve iştah kesme özelliği ile ön plana çıkmaktadır  ve en önemlisi Görsellik her alanda insanın dikkatini çekmekte ve hayatımız aslında bir görsel estetik üzerine düzenlenmektedir.  Yapılan bir ankette yeni tanıştığınız bir kişinin hangi noktasına odaklanırsınız sorusuna büyük bir kesimin cevabı dişler olmuştur. İnsanlarla diyalog kurarken mimiklerimiz ve dişlerimiz bizi yansıtır Fakat sigara kullanan bireylerde nikotinden kaynaklı oluşan diş plakları inanılmaz derecede itici durmakta ve karşınızdaki kişinin sizinle diyalogunu azaltmasına neden olmaktadır. Hayatımızın genel olarak felsefesi para ödediğiniz şeyin size olumlu olarak geri dönmesidir. Karın tokluğu, kaliteli yaşam gibi fakat sigara tüketiminde hem para ödüyorsunuz hem de kendinize zarar veriyorsunuz. Bu yazımızı okuduktan sonra aklınızda yeni bir ufuk açacağımızı ümit ediyoruz diyelim ki sigarayı bırakma kararı verdiniz daha önceki tüketimden dolayı oluşan diş plaklarınızı  nasıl temizleyeceksiniz? Çok basit kartal diş hekimi sayesinde uygulanacak olan tek seanslık bir operasyonla dişlerinizdeki tüm kötü görüntüden kurtulabilir ve bembeyaz dişlerle yeni bir sayfa açabilirsiniz.