kartal implant

İmplant

İmplant günümüzde oldukça sık kullanılan ve eksik , çürük dişlerin tedavisinde önemli bir rol oynayan özel paslanmaz kırılmaz malzemeden üretilen mucizevi bir üründür.

İmplant  tedavisi uygulanmadan önce panoramik röntgen çekilmesi oldukça faydalıdır bu işlemin amacı gözle görülmeyen çürük diş köklerini tespit etmek ve ağzın arka kısımlarındaki yamukluk vs gibi durumları tespit etmek için vazgeçilmez bir kaynaktır. İmplant işlemi tek seferde gerçekleşen basit bir işlem değildir minimum 3 farklı aşamadan oluşur ve işlemin yapılacağı dişin özel bir kalıbı hazırlanarak size özel bir diş estetik bir görüntü  verilir.

Belli bir yaştan sonra dişlerin fonksiyonlarını yitirmesi sonucunda neler yapılması gerektiğini açıklamak, yardımcı olmak, tedavi etmek maksadıyla Kartal implant olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Dişlerin özelliklerini kaybetmesi sonucunda uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde sorunsuz kullanılabilen titanyumdan imal edilen vidalara implant adı verilmektedir. Bu yöntemle çene kemiğine yerleştirilen vidaları, protezlere destek vermek için oluşturulmuş yapay diş kökleri olarak izah edebiliriz. Bunları diş doktorları hijyenik bir ortamda ufak bir cerrahi operasyonla çene kemiğini içine yerleştirilerek yapılan bu işlem sonunda ortalama iki üç ay süre içinde implant çene kemiğine tamamen oturur.
Bu uygulama sonucunda gerçek bir diş kökünün görevini üstlenen implant üzerine oturtulan protezi taşıyacak konuma gelir. Ancak bazı durumlarda hastaların genel anestezi uygulanarak implant takılması gerekebilir. bunun için öncelikle uygulanacak implantı destekleyecek olan kemik yapısının ve diş etlerinin çok sağlıklı olması gerekmektedir. Eğer diş etleri ve kemik yapısı sağlıklı ve sağlam değilse ilave olarak uygulamalı kemik cerrahisi ve implant tedavisi başarıyla uygulanabilir.
Bu tedaviyi yapmanın en büyük faydası implant bir protezi sahip olmanın daha önce dişlerini kaybetmiş hastaların aynı özellikte normal hayatta kullanabileceği sabit dişlere sahip olabilmesidir bu uygulamalarının uygun şartlarda yapılması halinde uzun zaman kullanılması sorunsuz bir şekilde faydalanılması mümkündür.
İmplant uygulaması bütün hastalar için uygulanabilmesi için ağız kemik yapısının sağlıklı olması, eğer değilse yapay kemik oluşturularak ve ağızda varsa yaraların iyileştirilerek protez takılacak duruma getirilmesi gerekmektedir çeneye yerleştirilen videoların uygun boyu ve genişliği bulunduğu için çene kemiği de bunları uyum sağlayacak şekilde ayarlanır başarılı bir protez uygulaması için çene kemiğinin yapısı oldukça önemlidir yapılan tedavi esnasında ve implant tedavisinden sonra diş etlerinin sağlıklı durumda olması gerekmektedir uygulamanın yapılabilmesi için kemik gelişiminin tamamlanmış olması çok önemlidir bu konuda sizleri bilgilendirmek yardımcı olmak için Kartal implant hizmetlerinin en iyi şekilde gerçekleştirildiği Sezgi Diş Kliniği merkezimize gelirseniz sizlere uygulamaların nasıl yapıldığını, nelerin yapılması gerektiğini memnuniyetle anlatırız. Ağız ve diş sağlığına yaptığımız önemli yatırımlar ve çalışmalarla hijyenik bir ortamda teknolojiye uygun ekipman ile tecrübeli hekimlerin sizlere yardımcı olacağını bilmenizi isteriz.
Ağız ve Diş Sağlığı tedavisinde kullanılan malzemelerin sarf olması tedavinin gerçekleştiği ortamın hijyenik ve sağlık açısından tam donanımlı olması bir kurum için olmazsa olmazdır. Kartal civarının en tanınmış ve işini en titiz şekilde yapan kurumlarından biri sizlerin ağız ve diş sağlığına için yardımcı olmak için 24 saat görev başındadır.
Bazı hastaların en çekindiği konulardan birisi diş hekimlerinin işlemleri sırasında çok canlarının yandığı yönündeki yakınmalardır bu tedavide normal bir diş çekimi ağrısı hissedebilirsiniz implant ağzınıza yerleştirildikten birkaç ay sonra tamamen Uyu uyu ağzımıza uyum sağlayarak acısa da geçmiş ve unutulmuş olur gider.
İmplant tedavisi uygulanan kişiye göre farklılık gösterebilir. Bazıları 12 saat içinde sağlıklı dişlere kavuşurken, bazı hastalar ise 1-2 ay kalıcı protez tedavisine gitmek zorunda kalabilirler. Sonrasında ağızdaki protezlerin temizlenmesi dikkatli kullanılması gerekmektedir. Ancak o kadar zamanınızı alacak bir bakım gerekmemektedir. Normal dişlerimize nasıl bakım yaparsanız kalıcı protezleri de aynı şekilde korunmalıdır. Fakat sigara kesinlikle içilmemesi gerekmektedir.
Yapılan Tedavinin doktorun tecrübesi ve becerisine bağlı olduğunu hatırlatarak ağız sağlığına önem veren hastaların, titiz çalışmalar yaparak en iyi tedavinin yapılabileceği yerlerden biri olan Kartal Diş Hekimi uygulama merkezlerinden Sezgi Diş Kliniği sizlere sağlıklı gülüşler en güzel lezzetleri yakalama fırsatı vermek için görevinin başındadır.