kartal çene cerrahisi

Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi sadece Türkiye Diş Hekimliği Fakültesinden Diş hekimi olarak mezun olan ve sonrasında ise hem Ağız hem Diş hem de çene hastalıkları konusunda ana bilim dalı alanında uzmanlık kazanarak bu mesleği yapan bölüm olarak bilinmektedir. Daha önemli konularda görevi devralan Çene cerrahisi çene kırıklıklarında, gömülü ve zorlu diş çekimlerinde, 20 li yaş diş çekimlerinde, kist ve tümör ameliyatlarında yani ağız hastalıkları konusunda cerrahi uygulama yapma görevleri ile tanınırlar.
Çene cerrahisi operasyonları genel olarak
Yirmilik diş çekimleri
İmplant yapımları
Apse ve kist operasyonları
Diş çekimi
Tükürük bezi hastalıkları
Çene yüz ağrılarının tedavilerinde
Alanında hizmet veren uzmanlardan oluşmaktadır. Örneğin normal bir şekilde diş çekimin imkânsız olduğu durumlarda devreye Çene cerrahisi girer ve büyük düş çürüklüklerinde ya da normal bir seyir ile tedavi edilemeyecek diş rahatsızlıklarında hizmet verecek olan Çene cerrahisi daha birçok alanda hastaları için en uygun ve en etkili tedaviyi sunmayı amaçlar. Günümüzde en çok gömülü diş çekimi için Çene cerrahisi tercih edilirken ortodonti, implant gibi yine çok sık ihtiyaç duyulan alanlarda da çene cerrahi uzmanlarından yardım alabilirsiniz.
Apse ve kist operasyonları
Oluşan apse ve var olan kist tedavilerinde Çene cerrahisi devreye girer ve dişin yapısına göre en uygun tedavi şeklini belirler. Amaç her zaman diş kayıplarının önüne geçmek ve var olan rahatsızlığı ortadan kaldırmak olacaktır. Gerektiği zamanlarda kanal tedavisi, gerektiği zaman diş bozukluklarını önleyecek Çene cerrahisi uzmanları ülkemizde oldukça talep gören ve doktorların bu alanda uzmanlaşmak istedikleri bir alan olarak ortay çıkıyor.
Kartal çene cerrahisi ameliyathane koşullarında hizmet verir ve bazı operasyonlar büyük ve zahmetli ameliyat süreçlerinden geçecektir. Kişin şikayeti üzerine tüm tetkikler yapılır ve normal bir diş hekimin yetersiz olduğu durumlarda hasta doktoru tarafından Çene cerrahisine yönlendirilir. En temel işlemleri olan gömülü ve ağır diş çekimleri, implant tedavileri bugün Çene cerrahisi bilim dalını daha yakından tanımanıza imkan vermiş oluyor.
Hastaya teşhis konulduktan sonra hemen hızlı bir şekilde hareket edilir ve ameliyathane koşulları da hazırlanarak doktorlar tarafından tedavi akışları başlatılmış olunur. Güven içinde olacağınız ve sorunlarınızı en etkili şekilde çözecek olan Çene cerrahisi uzmanları ile çalışabilir.
20’li ve gömülü dişler
Genellikle 20’li dişler hastaya en çok sıkıntı yaşatan dişlerdir. Dişler genellikle hem çürük olarak çıkar hem de gömülü olarak kendini gösterir. Bu normal seyirde bir diş çekimi ile neredeyse imkansız ve çok sancılı bir sürecin devam etmesi ile olacaktır ama bunun yanı sıra Çene cerrahisi alanında ise gerekli ameliyathane koşullarında en uygun tedavi yöntemi ile zorlu dişler yerinden başarı ile çıkartılmaya başlanır. Ülkemizde hem kadın hem de erkek çok sayıda Çene cerrahi doktoru bulabilirsiniz. Elbette önemli olan etkileşim kurabileceğiniz kendisine güvenebileceğiniz ve iletişim kurabileceğiniz bir uzman olması olacaktır. Alacağınız güç ile kendinizi teslim edecek ve zorlu diş sorunlarından da uzaklaşmış ve kurtulmuş olacaksınız.