kartal çocuk diş hekimi

Çocuk Diş Sağlığı

Kartal çocuk diş hekimi olarak çok tecrübeli bir uzman kadro tarafından donatılan bir kurumun tüm imkanlarını hastalar için ön plana çıkararak gücümüzün şiddetini tüm bölgelere sağlamaktayız. Tüm hekimlerimiz bilir ki ilk muayene olurken çocuklar için kullanılacak olan sözler çok önemlidir.

Çünkü bu sırada çocuk gevşeyeceği gibi de panik moduna da geçebilir. Çocuk diş hekimi koltuğuna otururken enjeksiyon ve iğne kelimelerini duymaktan hoşlanmayacağından dolayı yeterince onu sakinleştirecek kelimeler kullanmaya özen göstermeliyiz.

Bilgisi olmadığı bir şeyle karşılaşacak olan çocuk korkuya kapılabileceği için diş hekimi kontrollerinde tedirginlik ve paniğe kapılma gibi konulardaki ana etken budur. Diş hekimleriyle olumlu bir deneyim gerçekleştirmek için ziyaretlerinizde konuşmalarınız düzenli ve özen gösterilerek hassas bir şekilde yapılmalıdır.

Buradaki amaç çocuğu yanlış yönlendirmek değil, çocuğun diş hekimleri hakkındaki ön yargısını kaldırmak ve olumsuz tutumlarından kaçınmasını sağlamaktır. Diş hekimleriyle ilgili daha önceden yaşadığınız olumlu yönlerinizi çocuğunuzla da paylaşabilirsiniz.

Kartal diş  hekimi günümüz şartlarında çok büyük gelişmeler göstermiştir. Yeni gelişmeler ve teknikler sayesinde diş tedavilerinde hiçbir acı olmaksızın uygulamalar yapılmaktadır. Olumlu yönde pozitif değer oluşturan kelimeler kullanmaya dikkat edin. Örnek vermek gerekirse;

  • Gaz yada nitrik asit yerine sihirli hava,
  • Dişin delinmesi yerine dişin temizlenmesi,
  • Diş temizleme yerine diş gıdıklama,
  • Enjeksiyon, iğne yerine uygu içeceği,
  • Delme yerine vızıltı,
  • İnceleme yerine dişlerin sayılması,
  • Diş çekmek yerine dişi oynatıp almak.

Gibi kelimeler  çocuğun daha sağlıklı bir hekim kontrolünden geçmesinin yanında bir daha ki sefere daha iyi bir şekilde kendinden emin olarak hazır olmasını sağlamaktadır. Çocuğa basit bir kelime ile diş hekimine gidiyoruz demeliyiz. Çünkü farklı bir tabirle hitapta bulunmak çocukta olumsuz etki bırakmasının yanında çocuğun güvenini de kıracaktır.

Kartal çocuk diş hekimi kliniklerinde çocuğunuz güven içerisinde muayenesini olacak ve kendisini güvende hissedecektir.