kartal diş beyazlatma ücretleri

Beyazlatma Tedavisi

invisaling

Kartal diş beyazlatma İstanbul’un güzel semtlerinden kartal’ da  bulanan kurumumuzda gerçekleşen beyazlatma  işlemi diş tabakasında bulunan mine ve dentinin yapısında oluşan renklenmelerin giderilmesinin yapıldığı  aşamaya verilen isimdir.

Bilenen 2 değişik şekilde beyazlatma işlemleri vardır. Bunlardan ilkeni hasta bu işlemi kendi başına da yapabilir. Hastanın kendisi uygulayabileceği bu aşamalar şu şekildedir.

  • Hekim ağzınızdan bir ölçü alır ve dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıplar hazırlar.
  • Hazırlatılmış olan bu lastik kalıpların içerisine hasta ilaç yerleştirerek beyazlatılacak olan dişlere günde 6-8 saat uygular ve tercihen gece uygulanması tavsiye edilir.
  • Ve görülen bu tedavinin 1 ile 4 hafta arasında sonlandırılması.

Gibi aşamalardan geçmektedir.

Kartal diş beyazlatma kurumu olarak  2.yöntem ise klinikte bir hekim tarafından aşama aşama olarak yapılan bir beyazlatma şeklidir ve aşağıdaki gibi çalışmalar yapılmaktadır.

– Dişleri ağartacak olan ilaç hekim tarafından kontrollü olarak dişlerin üzerine  uygulanır.

– Beyazlatılacak olan dişin üzerine beyaz renkteki ışık kaynağı yeterince tutulur.

– İşlem biter bitmez de uygulanan işlem hemen etkisini göstermeye başlar.

– Her iki  deneme şeklinde de etkin bir kullanıma sahip olmasıyla birlikte bu işlemler tedavi olacak olan hastanın ne kadar çabuk sonlandırmak istediğine, renklenmenin derecesine ve hekimin görüşüne bağlı olarak değişiklikler göstermektedir.

Dişlerde İstenmeyen Lekeler Neden Oluşur?

Bunun bir çok sebebi olabilmektedir. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; eski protezler, kaplamalar, yaşlılık, travmalar, dişleri boyayan maddelerin (sigara, kahve, çay, kola… vs.) tüketimi, dolgulardır.

Dişlerin gelişimi ve oluşumu sırasında kullanılan aşırı florit tüketimi, tetracycline (antibiyotik) de dişlerde renklenmelere sebep olabilmektedir.

Bu durum dişlerin yapısından kaynaklandığı gibi de dış etkenlerin ortaya çıkmasıyla da meydana gelebilir; yaşlılıkla, florür sebebi ile , gelişim çağında alınan antibiyotiklerle yada dişe gelen bir darbe nedeni ile meydana gelebilmektedir.

Kartal diş beyazlatma kurumumuzda son teknoloji ekipmanlarla ve uzman hekimlerimizle hastalarımızın güvenliğini kontrol altına almış bulunmaktayız.