kartal implant

İmplant

Kartal implant günümüz çağında doğal dişlere en yakın olarak kullanılan bir yöntemdir. İmplant uygulanan dişe, protez  ve geleneksel  köprülere göre daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlar.
Bu yöntemle çok estetik gülüşlere sahip olmanızın yanında doğal bir görünüme de sahip olacaksınız. En çok kullanılan ve en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.
Çenedeki estetiği sağlamak için ve eksik olan dişlerin fonksiyonunu tekrardan kazandırmak için  çene kemiğine yerleştirilen, uygun olan malzemelerden yapılan yapay diş köküne verilen isimdir. Kullanılmaya başladıktan sonra değişik tiplerde bir çok implant üretime girmiştir.
Günümüzde ise en çok kullanılan implant şekli ise vida tipi olanıdır. Bu tipte  kullanılan vidalar belirli kalınlık ve genişliğe sahip olmaktadır. Kullanılacak olan bölgede yeteri kadar ölçülere sahip olması gerekmektedir. Bu uygulama ağızda olduğu müddet zarfında diş etlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir.
Hastada herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece bir üst düzey yaş sınırı yoktur ancak kemik gelişimini tamamlamamış olan  genç hastaların  kullanması acısından sıkıntılar ortaya çıkabilir.
Bu yöntem uygulanırken anestezinin iyi kullanılması durumunda hiçbir yan etkisi olmadığı gibi acı ve sızıya da yer verilmemiş olur. Anestezinin genel mi yoksa lokal mı olduğunu operasyon sırasında hastadan belirlenmesi istenir. İmplantın kullanıldığı gün duyulacak herhangi bir ağrıda basit ağrı kesicilerin kullanılması ile giderilebilmektedir.

Hastaların belirttiğine göre duyulan bu ağrı normal zamanda diş ağrısında olan acı ile aynı özelliklere sahip olduğunu bilinmektedir. Görülen tedavinin problemsiz olarak sunulduğu zamanlarda implantın varlığını bile hissetmezsiniz.

Kartal implant ile hem daha sağlıklı gülüşlere sahip olacak hem de hayatınız boyunca sağlıklı bir hayat yaşayacaksınız.